Парацетамол дітям: опис, показання, дозування

При підвищеній температурі, яка на протязі довгого часу тримається у дитини батьки не знаходять собі місця від занепокоєння про свого малюка. Вони змушені почати пошук коштів, які допоможуть знизити температур малюка. На сьогоднішній день багато обговорюють на тему «Чи варто дитині давати парацетамол? Чи не завдасть це йому шкоду ». Відповідь на ці питання може дати не тільки інструкція до даного ліків, а в першу чергу лікар дитини.

Батько, перш ніж дати дитині парацетамол, повинен знати яку дію дані ліки може надати на організм крихти. Як змінюється дозування, залежно від віку малюка.

Сьогодні є багато різних форм випуску даного препарату. Ці форми відрізняються між собою лише кількістю діючих речовин, але всі вони пов’язані одним фармакологічною дією.

Показання до застосування

Парацетамол можна вживати тільки строго в певних умовах:

  • Прі не спадає високій температурі (від 38,0 ° C до 5 років, в подальшому від 38.5 ° C) яка тримається протягом декількох годин.
  • При скаргах дитини на: зубний, головний або м’язовий біль з різним ступенем інтенсивності: від легкої до важкої.
  • При гіпертермії під час запального і інфекційного захворювання.

Парацетамол малюкам рекомендований для допомоги в боротьбі з жаром, болем. Препарати, які містять парацетамол, особливо ефективні в боротьбі з ГРВІ, ГРЗ, грипом, віспою, кором, краснухою і іншими дитячими інфекційними захворюваннями. Вони сприяють поліпшенню стану під час хворобливого прорізування зубів, а так само після різного виду травм і опіків.

Перевага препарату полягає в тому, що він один з тих небагатьох лікарських засобів, який приходить на виручку батькам незабаром, після появи дитини на світ. Втім, не варто забувати, що парацетамол – не лікує, а лише ліквідує симптоми на деякий час, після закінчення якого і біль, і підвищення температури повертаються.

Ось чому препарат можна назвати як «швидка допомога», яка дає можливість поліпшити стан дитини і зайнятися подальшим лікуванням дитини за допомогою повного курсу терапії, призначеного лікарем. Дія препарату настає майже миттєво і триває досить-таки довго.

Протипоказання

У порівнянні з іншими лечащими засобами, парацетамол для дітей має мінімальні протипоказання:

  1. При непереносимості головного діючої речовини.
  2. У перший період після народження і в дитинстві: безліч фахівців не рекомендують батькам давати малюкам до 3-х місяців препарати, до складу яких входить парацетамол.
  3. При нирковій недостатності.
  4. Забороняється використання свічок при різних видах патології і захворювання прямої кишки і шлунку.
  5. Тривалий прийом лікарського засобу веде до незворотного, поступового руйнування печінки, оскільки препарат чинить токсичний вплив.

Навіть правильне дозування не звільняє батьків від відповідальності. Після вживання парацетамолу батьки повинні бути вкрай уважними, стежачи за станом дитини. Якщо після декількох годин після прийому препарату малюк раптом зблід або йому стало погано і його почало нудити, то слід негайно зверніться до лікаря.

Не варто забувати, що вживати парацетамол дітям рекомендується при простудних або інфекційному захворюванні. Тільки в цих випадках препарат зробить максимально потрібний ефект. Якщо ж він не подіяв, температура продовжує триматися на колишньому рівні, то, можливо, у малюка більш важке захворювання і потрібне негайне втручання кваліфікованих фахівців.

У частих випадках дозволяється заміна парацетамолу на лікує засіб з ібупрофеном, який теж знижує температуру, але, на жаль, має більш широкий перелік протипоказань.

думки фахівців

До того ж крім протипоказань, які вказані в інструкції до ліків, батьки зобов’язані ознайомитися з думкою переважної більшості фахівців різних країн. Безліч лабораторних досліджень доводять, що при регулярному застосуванні і недотриманні дозувань, препарат не тільки шкідливо впливає на організм малюка, але, так само, є небезпечним для життя дитини, власне, як і багато інших медикаменти.

При вживанні парацетамолу лише кілька разів за рік, для полегшення самопочуття дитини, при дотриманні всіх рекомендацій і дозувань, навряд чи з’явиться серйозне порушення в роботі крихітного організму. Але якщо цей лікарський засіб є єдиним порятунком під час захворювання малюка, то батькам слід подумати про те, якої шкоди може завдати регулярне використання препарату.

Форми випуску парацетамолу

Батькам перед тим, як відправиться купувати парацетамол, потрібно знати те, що за форма препарату потрібна їх дитині, адже форм у препарату багато:

  1. Сироп. Більш відповідна форма для лікування крихти. Кількість діючої речовини не так вже й багато (24 мг / 1 мл). Флакони бувають – 50 мл, 100 мл.
  2. Суспензія. Дана форма препарату найбільш безпечна. Суспензію слід приймати з 2-3 місяців. До складу цієї форми ліки не входить цукор.
  3. Свічки. Використовуються для зниження температури тіла дітей від 3-х місяців. Застосування парацетамолу в свічках рекомендується малюкам перед сном, так як свічки починають діяти не так вже швидко (дитина може відчути, що температура впала тільки приблизно через 50 хвилин).
  4. Таблетки. Парацетамол у таблетках бажано вживати дітям з 2-х років, але не варто забувати, що інші форми препарату краще. Таблетки слід подрібнити і змішати зі злегка солодкуватого водою.

дозування

  • Дорослим і підліткам при вазі понад 60 кг застосовується по 200-500 мг.
  • Дітям до 6 місяців – по 10 мг / кг.
  • Від 6 до 12 місяців – по 25-100 мг.
  • Від 1 року до 5 років – по 100-200 мг.
  • Від 6 років до 12 – по 200-300 мг.

Таблетки приймаються всередину 2-3 рази на добу після їжі, з великою кількістю води. Суспензія і сироп застосовуються всередину або ректально. Свічки застосовуються тільки ректально.

Обов’язково повинен бути проміжок між прийомами не менш 4 годин. Для дорослих тривалість використання препарату не повинна перевищувати 5-7 днів, для дітей – 3 дні.

Дітям до 3 місяців будь-який з видів парацетамолу застосовується тільки за призначенням лікаря.

приблизна ціна

Ціна парацетамолу варіюється в залежності від дозування і форми випуску:

  • Сироп 50-80 руб.
  • Суспензія 80-140 руб.
  • Свічки 40-60 руб.
  • Таблетки 6-20 руб.

аналоги препарату

Також існують аналоги парацетамолу: Еффералган, Дитячий панадол, Калпол, Перфалган, Цефекон д.

Важливо пам’ятати, що практично всі жарознижуючі препарати, що знаходяться в аптеках, містять в собі парацетамол.

При сумнівах у правильності застосування парацетамолу при підвищеній температурі у дитини, батькам слід:

  1. В обов’язковому порядку пройти консультацію у лікаря.
  2. Довідатися про форми парацетамолу і їх властивості.
  3. Точно дотримуватися дози, які вказані в інструкції до препарату, відповідно до віку малюка або масою його тіла.

Ссылка на основную публикацию